Spare Power Supply for devices that require 12 VDC and up to 4 A of power. The power supply can be used in combination with Emerald 4K and PE KVM-over-IP Transmitters and Receivers.
- Supplies 12 VDC and up to 4 A of power
- Includes 5-foot power supply cord
- 3-pin locking connector
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Black Box Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage Detail | 12 V DC @ 4 A |
| Output Power | 36 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
Black Box Spare PSU For Emerald 4K And PE KVM-over-IP Transmitter & Receiver - 12-VDC - 120 V AC, 230 V AC Input - 12 V DC Output - 36 W - TAA Compliant
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

