Compatible with the following products: ServSwitch Wizard™ and ServSwitch Wizard LP; ServSwitch USB and ServSwitch USB Plus; ServSwitch Wizard MP; ServSwitch Wizard DVI (Single-Head); ServSwitch Wizard PRO; ServSwitch Uno™ and ServSwitch Uno USB; ServSwitch Duo™, ServSwitch Duo USB, and ServSwitch Quadro™; and Multihead ServSwitch.
- Supplies 5VDC and up to 2.5A of Power
- Spare/redundant external power supply using 2.5mm barrel
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Black Box Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Current | 2 A |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Product Condition | New |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

