A 12-VDC power supply with locking barrel plug and U.S., U.K., and EU adapter inserts.
- An optional power adapter for our Industrial/Medical-Grade USB Hub (ICI200A, IC202A).
- Adapter connectors enable you to connect anywhere in the U.S., Canada, the U.K., or EU.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Black Box Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 2.08 A |
| Maximum Output Power | 25 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Product Condition | New |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

