- Guaranteed for life!
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Black Box Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Product Condition | New |
| Cables | |
|---|---|
| Cord Length | 65 ft |
| First End Connector Type | NEMA 5-15P |
| First End Connector Detail | 1 x NEMA 5-15P Male |
| Second End Connector Type | IEC 60320 C13 |
| Second End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C13 Female |
| Gauge | 18 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



