- Data transfer cable allows easy device connection and supports quick, accurate data transmission for efficient and dependable performance
- Features USB connector configuration for universal data transfer and charging, enabling seamless integration across a wide range of devices
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Belkin International |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 1" |
| Shipping Width | 4.50" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.92 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB Type A |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

