- Good power efficiency and comparatively light weight
- 620 mA current helps your device charge quickly
- 15.40 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Media Converter device supported for better reliance and optimal performance
- AC Adapter with 110 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers 48 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 48 V DC |
| Maximum Output Current | 620 mA |
| Maximum Output Power | 15.40 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.