- Full load output up to 60°C
- Adjustable output
- Full protection with auto recovery function
- Power boost with 150% peak load
- High power density: 3.72 watts per cubic inch
- Input range 85 ~ 264 VAC/ 110 ~ 375 VDC
- Extra compact design with 120 watts output
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 375 V DC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Current | 5 A |
| Efficiency | 90% |
| Output Voltage Detail | 24 V DC @ 5 A |
| Output Power | 120 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



