| Brand | |
|---|---|
| Brand | Atdec |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 80" |
| Minimum Screen Size Supported | 32" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 154 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 200 x 200 , 200 x 100 , 300 x 200 , 300 x 300 , 400 x 200 , 400 x 300 , 400 x 400 , 600 x 400 , 600 x 200 |
| Mount Profile | Slim Profile |
| Form Factor | Wall Mountable |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Minimum Tilt Angle | -15° |
| Maximum Tilt Angle | 2° |
| Minimum Pan Angle | -90° |
| Maximum Pan Angle | 90° |
| Maximum Rotate Angle | 3° |
| Minimum Rotate Angle | -3° |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | No |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Atdec Pty Ltd |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
Atdec Wall Mount for Flat Panel Display, Touchscreen Monitor - Black - Horizontal/Vertical - 32" to 80" Screen Support - 154 lb Load Capacity - 200 x 100, 200 x 200, 300 x 200, 300 x 300, 400 x 200, 400 x 300, 400 x 400, 600 x 200, 600 x 400 - VESA Mount Compatible - Aluminum, Steel, Plastic
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





