- USB Type-C connector with USB PD 3.0 technology that automatically detects and supplies 5V/3A, 9V/3A, 15V/3A and 20V/2.25A output
- Compact and portable design
- Complies with worldwide health and safety regulations
- Tested and adheres to strict ASUS quality standards
| Brand | |
|---|---|
| Brand | ASUS Computer International |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Maximum Output Power | 45 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 5.25 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.