High density, double-conversion on-line power protection with scalable runtime
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 1 x Hard Wire 3-wire (H+N+E) |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 18 A |
| Output Power | 4000 W |
| Waveform Type | Sine Wave |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Location | Front |
| Rack Height | 0U |
| Mounting Preference | No Preference |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| For Country/Region | United States |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Product Take Back Program | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

