APC Smart-UPS Modular Ultra 20kW scalable Frame N+1 Rackmount 208/120V. Ships with no power or battery modules.
- Compatible with all Smart-UPS Modular Ultra models
- External battery frame with (4) SRYLBM
- SRYLBM included
- Standard warranty 5 years repair or replace
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Power Capacity | 20 kW |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Input Voltage | 208 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Power Rating | 20 kW |
| Topology | On Line |
| Waveform Type | Sine Wave |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| For Country/Region | United States |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Product Take Back Program | Yes |
| REACH free of SVHC | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







