- Rack Cabinet offers practical and convenient storage and organization solutions that are adaptable to your space
- Comes in white color to better suit your theme and style
- Server application, usage for your items, valuables, equipment organizational, storage, placement convenience and ease
- Leveling Feet feature for maximum items, valuables, equipment organizational, storage, placement efficiency, and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Rack Height | 42U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 41.26" |
| Rack Type | Enclosed Cabinet |
| Static/Stationary Weight Capacity | 3750 lb |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 2250 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

