- Quick Transfer Rate
- 19 inch Rack-Mountable
- Wrap Around System Bypass
- Wrap Around System Bypass - (3) Breaker maintenance bypass panel to isolate the UPS from the critical load
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles | 2 x IEC 320-C19 |
| Plug/Connector Type | Hard Wire 3-wire |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Current | 32 A |
| Load Capacity (VA) | 7680 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Overload |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.