- A must have for your gadgets
- 2.40 A current helps your device charge quickly
- 12 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Environment Monitoring Device device supported for your convenience and better usability
- AC Adapter with 220 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- Delivers 5 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Current | 2.40 A |
| Maximum Output Power | 12 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

