Ruck 20,000mAh Power Bank With 130W USB Charging | 100W Portable Laptop Charging
Ruck's fast USB-C charging is perfect for keeping your power-hungry MacBook Pro or Steam Deck going on your travels.
130W Dual Device Charging
Fast charge your MacBook Pro and iPhone 15 at the same time with 100W USB-C and 30W USB-A charging.
Big Battery in a Slim Chassis
Ruck's 20,000mAh battery can recharge an iPhone 15 Pro Max three times or add hours to your laptop's battery life.
Handy Info At A Glance
With the touch of a button, Ruck can show you how fast your devices are charging, how long its battery will last and much more.
It Even Tells Time
When you don't want to drain your phone's battery, Ruck steps in as a stylish alarm clock - with powerful speakers to stop you oversleeping.
- Provides reliable power to the devices with a capacity of 20000 mAh
- Delivers 5 V DC to ensure that your device is always ready to use
- Extremely useful in emergency conditions and helps you keep your device charged
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Alogic |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Fast Charging | Yes |
| Battery Capacity | 20000 mAh |
| Input Voltage | 20 V |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Output Current | 3 A |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Power Delivery | 1 x Type-C 60W |
| Number of USB Ports | 3 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Alogic |













