- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 1600 MHz memory speed will run them smoothly
- 8 GB of memory to heighten your computer's performance
- DDR3 SDRAM interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Memory Standard | DDR4-4266/PC4-34100 |
| Memory Voltage | 1.35 V |
| Error Checking | ECC |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.