- Input range 90 ~ 264 VAC / 127 ~ 370 VDC
- Built-in DC OK relay contact
- Power boost with 150% peak load
- Support OTP, OVP and SCP circuit protection
- High efficiency up to 94%
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Voltage | 48 V DC |
| Output Current | 10 A |
| Efficiency | 94% |
| Output Voltage Detail | 48 V DC @ 10 A |
| Output Power | 480 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.