- Adjustable output
- Full protection with auto recovery function
- Full load output up to 60°C
- Power boost with 150% peak load
- Input range 85 ~ 264 VAC / 110 ~ 375 VDC
- High power density: 2.27 watts per cubic inch
- Extra slim design with 40 watts output
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 375 V DC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Current | 1.67 A |
| Efficiency | 89% |
| Output Power | 40 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



