The PPC-3241SW-MART is an all-in-one light panel PC with a wide format 23.8" FHD industrial-grade LCD, Intel® Core™ i5-7300U, 8GB DDR4, 128GB SSD, 90W power adapter and Win 10 LTSC to provide high-performance computing in a compact and fanless system.
- 23.8" true-flat FHD TFT LCD with projected capacitive touch control
- Win 10 IOT LTSC, 8GB DDR4 SDRAM, 128GB 3D TLC SSD
- Fanless design with aluminum alloy enclosure
- Wide Range DC input (12~24V DC), Configurable RS-232/422/485
- IP65-rated front panel, Supports dual displays, VESA 100
- Supports TPM 2.0 (optional)
- No RED Certification
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Advantech Co. |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-7300U |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Processor Speed | 2.60 GHz |
| Cache | 3 MB |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Number of Occupied Memory Slo | 1 |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 23.8" |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| USB Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech Co., Ltd |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



