This is a USB 3.1 Type (C) AC 20V 3A Black Wall Charger. Our powered cables are backed by a 3 year warranty and are guaranteed to work the first time.
- It supplies continuous power to your gadgets
- 3.25 A current enables your device recharge quickly
- 65 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- AC Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- USB Type-C interface provides a quick, worry-free charging experience with maximum dependability
- Delivers 20 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 15 V DC |
| Maximum Input Current | 1.50 A |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















