This is a Lenovo GX20L23044 compatible 45W 20V 2.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 2.25 A current enables your device recharge quickly
- 45 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Power Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- Delivers constant 20 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 2.25 A |
| Maximum Output Power | 45 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Brand Compatibility | Lenovo |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Product Name | 45W Power Adapter |
AddOn Lenovo® GX20L23044 Compatible 45W 20V at 2.25A Black 4.0 mm x 1.7 mm Laptop Power Adapter and Cable - This is a Lenovo® GX20L23044 compatible 45W 20V 2.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





