This Lenovo 4X77A81437 Compatible 16GB DDR5-4800MHz single rank registered ECC 1.1V 288-pin CL40 RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to strict JEDEC standards at one of the tier 1 facilities (Samsung, Micron, or Hynix). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- Up to 4800 MHz speed with registered signal and CL40 latency for playing the latest games and using heavy software
- 16 GB capacity is enough to execute all memory hungry programs simultaneously
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
- 1 x 16GB modules for enhanced memory reliability and productivity
- 288-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- CL40 CAS latency for quicker access to the required location in a timely efficient manner
- Server device support for your RAM Module to allow enhanced system performance and reliable memory solution
- RDIMM form factor with 288-pin and 16 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Registered signal processing provides increased processing power to allow maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Memory Rank | Single-rank |
| CAS Latency | CL40 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | RDIMM |
| Thickness | 300 mil |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
AddOn Lenovo® 4X77A81437 Compatible 16GB DDR5-4800MHz Registered Single Rank x8 1.1V 288-pin CL40 RDIMM - For Server - 16 GB (1 x 16GB) - DDR5-4800/PC5-38400 DDR5 SDRAM - 4800 MHz Single-rank Memory - CL40 - 1.10 V - ECC - Registered - 288-pin - RDIMM - Lifetime Warranty
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

