This is a Lenovo 40Y8696compatible 65W 20V at 3.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 3.25 A current helps your device charge quickly
- Up to 65 W maximum power output
- Power Adapter provides a convenient and easy charging solution for your notebook with maximum usability
- Power Adapter with 120 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- Delivers constant 20 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





