- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 5600 MHz memory speed with CL46 latency will run them smoothly
- 32 GB of memory to maintain symmetry with processor and hard drive and bring out the ultimate computing experience
- With DDR5 SDRAM get efficient data transfer rate and enhanced computer's performance
- 262-pin for faster, dependable performance and better access to data and information
- CL46 CAS latency for faster, dependable clock cycles which allows quick access and retrieval of data and information
- Desktop PC device support for your ram module to allow maximum efficiency and dependability
- SODIMM form factor with 262-pin and 32 GB memory size effectively reduces minimizes the load on the server memory BUS to ensure maximum productivity
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Number of Pins | 262-pin |
| Memory Rank | Dual-rank |
| CAS Latency | CL46 |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SODIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















