This is an HP 391173-001 compatible 90W 19V at 4.7A laptop power adapter specifically designed for HP notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 4.70 A helps your device charge quickly
- Up to 90 W maximum power output
- Power Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- Power Adapter with 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 4.70 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.