This is a Apple Computer MKU63AM/A compatible laptop power adapter and power Cable specifically designed for Apple Computer laptops. This product has a voltage of 20V and a wattage of 67W. This adapter utilizes the MagSafe 2 type connector specificically designed by Apple Computer. Our power adapters and power Cables are 100% tested and compatible with their intended system.
- A must have for your gadgets
- 3.25 A current helps your device charge quickly
- Up to 67 W maximum power output
- Power Adapter provides a convenient and easy charging solution for your notebook with maximum usability
- Power Adapter with 120 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- USB Type-C interface allows quick transmission of data, dependable charging at a higher rate for your convenience
- Delivers 20 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Input Current | 1.65 A |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 67 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Power Delivery | 1 x Type-C 67W |
| USB Type-C | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | AddOn |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.