This is a Toshiba PA3468E-1AC3 compatible 75W 19V at 3.95A laptop power adapter and cable with 5.5mm x 2.5mm connector tip specifically designed for Toshiba notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- An essential power solution
- 3.95 A current enables your device recharge quickly
- Up to 75 W maximum power output
- Power Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- 6 ft cable length efficiently handles the installation to ensure quicker mounting with maximum usability
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 3.95 A |
| Maximum Output Power | 75 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















