This is an HP 493092-002 compatible 30W 19V at 1.58A laptop power adapter and cable with 4.8mm x 1.7mm connector tip specifically designed for HP notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 1.58 A current enables your device recharge quickly
- 30 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Power Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- 6 ft cable length help power adapter mounted in a dependable and timely manner with maximum productivity
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 1.58 A |
| Maximum Output Power | 30 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





