- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 2666 MHz speed with unbuffered signal for playing the latest games and using heavy software
- 16 GB bar will run multiple applications together and enhance your computer's performance
- Faster than ever, Lenovo TruDDR4 memory can reduce your workloads as several applications work at the same time while still saving a lot of memory
- 288-pin pins for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- Server device support for your ram module for maximum productivity and convenience
- DIMM form factor with 288-pin pins and 16 GB memory size effectively lessens the electrical load on the memory controller to allow maximum feasibility
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Accortec |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | TruDDR4 |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21333 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Pins | 288-pin |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Accortec, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.