| Brand | |
|---|---|
| Brand | Western Digital Corporation |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Capacity | 500 GB |
| Drive Type | Internal |
| Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Drive Interface Standard | PCI Express NVMe 4.0 x4 |
| Endurance (TBW) | 300 TB |
| Random 4KB Read | 460000IOPS |
| Random 4KB Write | 770000IOPS |
| Maximum Sequential Read | 4.88 GB/s |
| Maximum Sequential Write | 3.91 GB/s |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | M.2 2280 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Ratings
1 out of 1 (100%) reviewers recommend this product