| Brand | |
|---|---|
| Brand | Treblab |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Fast Charging | Yes |
| Charging Interface | USB Type-C |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5 Hour |
| Fast Charging Time | 0.1 Hour |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Audio | |
|---|---|
| Earpiece Design | Over-the-ear , Over-the-head |
| Microphone Technology | Noise Cancelling , Uni-directional |
| Integrated Microphone | Yes |
| Number of Microphones | 4 |
| Sound Mode | Stereo |
| Noise Canceling | Yes |
| Active Noise Canceling (ANC) | Yes |
| Active Noise Canceling (ANC) Technology | Hybrid |
| Earpiece Type | Binaural |
| Adjustable Headband | Yes |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Driver Size | 1.57" |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Circumaural |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Sweat Resistant , Water Resistant |
| Virtual Assistant Supported | Google Assistant , Siri |
| Manufacturer | Productech |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IPX4 |
TREBLAB U5 - Hybrid Active Noise Cancelling Headphones Over-Ear Bluetooth 5.3, 55H Battery, Deep Bass, Multipoint, IPX4, Foldable, Mic for Calls - Wireless Headphones Foldable for Travel, Gym, Work
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













