- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- Up to 2666 MHz speed with CL19 latency for smooth computer performance
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the SODIMM 32 GB of memory will make them run in a flash
- DDR4-2666/PC4-21300 operates at an effective bus speed with minimal power consumption and as a result, you get optimal computer performance with an improved memory heat dissipation
- 1 x 32GB modules for quick access and retrieval of data and information to ensure maximum usability
- 260-pin for faster, dependable performance and better access to data and information
- CL19 CAS latency for faster, dependable clock cycles which allows quick access and retrieval of data and information
- Notebook device support for your ram module to allow enhanced performance and reliable memory solution
- SODIMM form factor with 260-pin and 32 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Total Micro Technologies |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21300 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Modules | 1 x 32GB |
| Number of Pins | 260-pin |
| Memory Rank | Dual-rank |
| CAS Latency | CL19 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SoDIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
Total Micro 32GB DDR4 SDRAM Memory Module - For Notebook - 32 GB (1 x 32GB) - DDR4-2666/PC4-21300 DDR4 SDRAM - 2666 MHz Dual-rank Memory - CL19 - 1.20 V - Non-ECC - Unbuffered - 260-pin - SoDIMM - Lifetime Warranty
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

