- Creates faster response times for users with long-lasting, productive life
- USB 2.0 connectivity for a easy connection
- Scissors key switches are much more comfortable and responsive while being categorized as low profile
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TG3 Electronics |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 104 |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.02" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.67" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.59" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | TG3 Electronics |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

