- PDU improves efficiency, uptime and growth of data centers
- Remotely control individual outlets for rebooting of locked equipment with switched PDUs
- Three Phase phase PDU for reliable performance with maximum productivity
- IEC 60309 3P+PE 60A plug/connector type for efficient connectivity and feasible power output
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| PDU Type | Switched |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 36 |
| Plug/Connector Type | IEC 60309 3P+PE 60A |
| Input Voltage Range | 208 V AC - 240 V AC |
| Input Current | 60 A |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.