- DLP offers a brilliant, colorful and clear visual with deep blacks
- Experience the action with the brightness you need to fill the screen with vibrant visualizations
- Connect your devices like Blu-ray player, notebook and others to your projector with HDMI port
- Project image instantly from a PC or MacBook with the USB port
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Optoma Technology |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Maximum Projection Distance | 10.60 ft |
| Minimum Projection Distance | 21.65" |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | Lamp |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Aspect Ratio | 16:10 |
| Standard Mode Brightness | 700 lm |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | |
|---|---|
| DisplayPort | No |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Optoma Technology |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





















