| Brand | |
|---|---|
| Brand | Kantek |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 17.60 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Table Top Width | 23.60" |
| Table Top Depth | 20.50" |
| Maximum Height Adjustment | 44.20" |
| Minimum Height Adjustment | 29.60" |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Height Adjustable | Yes |
| Base Included | Yes |
| Color/Finish | White |
| Table Top Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Description | Assembly Required |
Kantek Mobile Height-Adjustable Compact Sit-Stand Desk - Rectangle Top - 17.60 lb Capacity - Height Adjustable - 29.60" to 44.20" Adjustment - 23.60" Table Top Width x 20.50" Table Top Depth - 44.20" Height x 23.60" Width x 20.50" Depth - Assembly Required - White - Steel, Medium Density Fiberboard (MDF) - 1 Each
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

