- Enjoy exceptional support and reliability with a strong load capacity of 35 lb, perfect for all your essential tasks
- Experience personalized ergonomics with easy-to-use height settings crafted for your comfort
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Humanscale Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 35 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Table Top Width | 30" |
| Table Top Depth | 19.02" |
| Maximum Height Adjustment | 18.60" |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Color/Finish | Black |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Humanscale Corporation |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

