Gvision's WM-T is capable of holding any of our VESA standards 32" to 70" Flat screen monitors which are under 165 lbs. Also, the additional feature of tilting +/- 15 degrees allows more flexibility to fit with your environment.
- Suitablefor GVision's32"to70"Monitor
- Tilt Range:Tilt -15to+15degree
- Durablepowder coating
- FlexibleVESASize up to600X400mm
- Mounting Accessories Included
- Makes it quick, convenient, and simple to adjust and reposition connectors in a modular mounting system
- Can withstand a maximum weight of 187 lb
- Compatible with the screen size of 70"
- Tilt feature for better reliance and usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 70" |
| Minimum Screen Size Supported | 32" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 187 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Thickness | 55.12 mil |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 750 x 500 |
| General Features | |
|---|---|
| Mount Pattern | Universal |
| Manufacturer | GVision, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







