- 43-Inch Screen Size / 3840 x 2160 4K UHD Resolution
- Interface: HDMI / DisplayPort 1.2 (DP) / Audio Out
- 178° /178° View Angle, IPS Panel
- Built-In Quad Video Splitter to Split the Screen into 4,
- PIP/PBP, Auto Wake-Up
- 24/7 Operation Commercial CCTV Monitor
- Robust Metal housing
- Wall Mountable
- 3-Year Warranty/ TAA-Compliant (C43MI-AC-400T Only)
| Brand | |
|---|---|
| Brand | GVision |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Native Contrast Ratio | 000:1 , 1 |
| Screen Size Class | 43" |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Brightness | 350 Nit |
| Response Time | 5 ms |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Response Time Details | 5 ms GTG |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 3 |
| Number of HDMI Inputs | 3 |
| DisplayPort | |
|---|---|
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 400 x 400 |
| Mount Type | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 60 Hz |
| Operation Hours | 24 Hours/7 Days |
| Manufacturer | GVision, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 32°F (0°C) to 104°F (40°C) |
| Operating Humidity Range | 5% to 80% (Non-condensing) |
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

