This is an HP 1MZ01AA#ABA compatible 45W 15V at 3A laptop power adapter specifically designed for HP notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 3 A helps your device charge quickly
- 45 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Power Adapter provides a convenient and easy charging solution for your notebook with maximum usability
- 16.40 ft cable length for faster, efficient execution of mounting to ensure maximum reliability
- USB Type-C interface provides a quick, worry-free charging experience with maximum dependability
- Delivers constant 15 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Connectors Detail | NEMA 5-15P-Male |
| Output Voltage | 15 V DC |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Maximum Output Power | 45 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| USB Standard | USB 3.1 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Brand Compatibility | HP |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 16.40 ft |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
AddOn HP® 1MZ01AA#ABA Compatible USB 3.1 (C) Male to NEMA 5-15P Male 45W 15V at 3A Black USB-C Laptop Power Adapter and Cable - 45 W - 16.40 ft Cable - 15 V DC Output - 3 A - Black - 1
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





