This is an Dell 450-AHOM compatible 130W 20V at 6.5A laptop power adapter. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- Whenever needed keep your devices powered and operational
- 6.50 A helps your device charge quickly
- 130 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
- Power Adapter provides a dependable and fast charging solution for your notebook with maximum productivity
- USB Type-C interface provides a quick, worry-free charging experience with maximum dependability
- Delivers 20 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Connectors Detail | NEMA 5-15P-Male |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Current | 6.50 A |
| Maximum Output Power | 130 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| USB Standard | USB 3.1 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
| Brand Compatibility | Dell |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
AddOn Dell® 450-AHOM Compatible 130W 20V at 6.5A USB-C Laptop Power Adapter and Cable - This is an Dell® 450-AHOM compatible 130W 20V at 6.5A laptop power adapter. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





