Chief's FUSION Bolt-Down freestanding column makes it possible to construct video walls in prominent locations for permanent applications.
- The modular system can be configured to have as many displays as needed
- Bolt-down solution allows for a permanent solution
- Integrated cable management for a clean installation
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 65" |
| Minimum Screen Size Supported | 42" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 125 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 800 x 800 |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Mount Pattern | Universal |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.