Chief's FUSION ceiling mounted solutions make it possible to construct menu board in prominent locations where walls aren't available. Combine to easily create longer menu boards. Great for digital signage installations.
- Screen array configuration: screens wide x screens high.
- Confirm screen compatibility with MountFinder™
- Ceiling Mount offers a dependable mounting solution with maximum productivity
- Can withstand a maximum weight of 375 lb
- Supports 55" displays
- Tilt feature for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 55" |
| Minimum Screen Size Supported | 40" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 375 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 800 x 400 |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



