Install these accessories to apply AV components or video conferencing equipment with your display.
- Mounting Shelf offers a dependable mounting solution with maximum productivity
- Sustains a maximum load capacity of 10 lb
- Compatible with the screen size of 70"
- Mounting Shelf comes with 19.20" maximum adjustable height for your convenience and dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 70" |
| Minimum Screen Size Supported | 37" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 10 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Adjustable Height | 19.20" |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

