Protect your digital camera from scratches, dust and dirt with this deluxe, cowhide leather case.
- Perfect to be used with camera
- The carrying case for easy travel
- Constructed from durable, high-quality leather material and designed to provide the utmost protection
- Waist Strap carrying option for carrying case for your convenience and ease with maximum feasibility
- Comes in black color for a sophisticated and dazzling look
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Canon |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Compartment Height | 4.17" |
| Compartment Depth | 1.26" |
| Compartment Width | 2.33" |
| Appearance | |
|---|---|
| Adjustable Strap | No |
| Closure Type | Magnetic |
| Carrying Options | Waist Strap |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Canon, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.