- Get high color contrast prints on a bond paper
- Due to the high efficiency of liquid ink spray onto paper, inkjet printer produces great images
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Canon |
| Appearance | |
|---|---|
| Surface Finish | Matte |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Inkjet |
| Sheet Size | 24" x 150 ft |
| Grammage | 75 g/m² |
| Opacity Percentage | 89% |
| Basis Weight | 20 lb |
| Sheet Thickness | 4 mil |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.