Automatic, uninterruptible and intelligent transfer of power
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Schneider Electric SA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Plug/Connector Type | IEC 60320 C14 |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Output Voltage | 240 V AC |
| Current | 20 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Tower |
| Mounting Location | Top |
| Mounting Preference | No Preference |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| For Country/Region | United States |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Mercury Free | Yes |
| Product Take Back Program | No |
| REACH free of SVHC | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.