This HP?' 4M9X9AA Compatible Factory Original 8GB DDR5-4800MHz Unbuffered Single Rank x8 1.1V 288-pin CL40 UDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. Adding additional memory is the best way to increase the performance of your system. All our memory is built to strict JEDEC standards to meet or exceed the Tier 1 OEM's factory requirements. Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 4800 MHz memory speed will run them smoothly
- 8 GB of memory makes a perfect symmetry with your latest model processor and boosts up your computer's performance
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
- 1 x 8GB modules for quick access and retrieval of data and information to ensure maximum usability
- 288-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- CL40 CAS latency for reliable, fast response and improved performance
- DIMM form factor with 288-pin and 8 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Unbuffered signal processing for dependable programmability of the processor for easy optimization of digital signals
| Brand | |
|---|---|
| Brand | AddOn |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Number of Modules | 1 x 8GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Memory Rank | Single-rank |
| CAS Latency | CL40 |
| Error Checking | Non-ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | AddOn |
AddOn HP® 4M9X9AA 8GB DDR5-4800MHz Unbuffered Single Rank x8 1.1V 288-pin CL40 UDIMM - 8 GB (1 x 8GB) - DDR5-4800/PC5-38400 DDR5 SDRAM - 4800 MHz Single-rank Memory - CL40 - 1.10 V - Non-ECC - Unbuffered - 288-pin - DIMM - Lifetime Warranty
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













